Oświetlenie uliczne – dlaczego jest aż tak ważne?

Na podstawie oficjalnego raportu policyjnego można wywnioskować, że co dwunasty wypadek drogowy kończy się śmiercią człowieka. Nie można zapominać też o wypadkach, których skutkami są liczne urazy i traumy. Powodów może być sporo, ale nie można zaprzeczać, że dobra widoczność na drodze zmniejsza ryzyko wystąpienia wypadku. Sprawia to, że lampy uliczne powinny być umieszczane często i praktycznie przy każdej jezdni.

Te same statystyki (raport za rok 2018) głoszą, że znaczna część wypadków ma miejsce na drogach w obszarze niezabudowanym, gdzie jak powszechnie wiadomo – oświetlenie uliczne jest znacznie gorsze, niż w miastach. Wniosek jest prosty, latarnia uliczna niemało zwiększa bezpieczeństwo, ponieważ kierowca widząc np. człowieka lub inny pojazd z większej odległości ma o wiele więcej czasu na reakcję niż w ciemności.

Oświetlenie drogowe może występować w różnych postaciach. Ostatnimi czasy można cieszyć się naprawdę oszczędnymi produktami, przez co można zwiększyć liczbę lamp drogowych.

Lampy uliczne LED dają sporo światła, a przy tym wszystkim ich pobór energii jest znikomy. Warto również wiedzieć, że lampa uliczna LED będzie miała znacznie większą żywotność od swoich tradycyjnych odpowiedników. To ważne również z perspektywy tego, że nadmiar zapotrzebowania na prąd zaczyna być w dzisiejszych czasach problematyczny, zwłaszcza pod kątem ekologii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *